Życie nastolatków

Kiedy to było, kiedy człowiek miał naście lat. Patrząc na to z obecnej perspektywy wydaje nam się, że było to wieki temu. Tak, tak ten czas szybko leci, chociaż nie starajmy się, aż tak bardzo samodzielnie siebie postarzać. Może obecność nastoletnich dzieci nie wpływa na nas odmładzająco, ale już nie przesadzajmy. Dbajmy o swoje pociechy, to będziemy czuli się młodziej, chociaż dowód może wskazywać coś innego. Pamiętajmy o tym, żeby młodym ludziom podsuwać książki do czytania. Jedną z takich książek będzie “Zawsze i na zawsze” Jenny Han.

Młodzi ludzie

Nam dorosłym wydaje się, że młodzi ludzie nie mają problemów. A to co faktycznie określane jest przez nich mianem “problemu”, nam wydaje się bardzo błahe. Tak samo my mieliśmy, kiedy faktycznie mogliśmy mówić o sobie “nastolatki”. Te problemy dla nich są bardzo poważne. Czego dowodem jest chociażby ta książka. Warto dodać, że jest to trzeci, finalny tom z cyklu “Chłopcy”. Autorka – Jenna Han – zbiera bardzo pochlebne opinie, nie tylko za trzeci tom, ale również za dwie poprzednie części. Aby móc w całości poznać tą historię należy zacząć od tomu pierwszego. Kiedy to można było poznać Larę Jean. Dziewczyna, kiedy ulegała zauroczeniu, pisała listy do swojego ukochanego. Po napisaniu zawsze chowała je do szafy, gdzie nikt nie miał dostępu. Do czasu… . Do czasu, aż ktoś je wziął i zaadresował. I to właśnie moment, który sprawia, że życie młodej dziewczyny robi się jeszcze bardziej skomplikowane niż było do tej pory. Tak, przy tej serii książek żadna nastolatka nie będzie się nudzić.

Na rozstaju dróg

Zawsze i na zawsze” to finał historii Lary Jean i jej chłopaka Petera. Nie zawsze było pięknie i wesoło, ale w końcu pomiędzy nimi wszystko pięknie się ułożyło. Nie na długo, bowiem przed nimi studia., Koniec liceum nie powinien oznaczać końca miłości, ale młodzież właśnie dostała się na studia i to w odległych od siebie miejscowościach. Peter twierdzi, że kocha na zabój Larę, ale ona czuje, że coś jest nie tak. Może to wpływ jego matki, która twierdzi, że syn powinien skupić się teraz na swojej karierze sportowej? A może wpływ jej siostry, która uważa, że na studia nie powinno się pójść z bagażem w postaci chłopaka? Lara ma ogromny dylemat do rozwiązania i znikąd nie widzi dla siebie pomocy. Dziewczyna nie podejrzewała, że tak szybko przyjdzie jej podejmować tak ważne decyzje. Jak zakończy się historia jednej z najbardziej rozchwytywanych sag dla nastolatków? Warto się o tym przekonać.

Książka obraz utworzony przez freepik - pl.freepik.com