O chłopcach

W życiu każdej dziewczyny pojawia się kiedyś fascynacja płcią przeciwną. Chociażby nie wiadomo co się stało każda dziewczyna kiedyś się zakocha (oczywiście LGBT również, ale nie o tym teraz mowa) i będzie przeżywała swoje zauroczenia. To chyba już na stałe wpisane jest w życiorys nastolatek. Burza hormonów dodatkowo zrobi swoje. Co robić w takiej chwili? Można przeczytać książki. Jeżeli ktoś ma w domu nastolatkę, która właśnie jest na etapie takiego okresu, to może jej zasugerować taką książkę pt.”Zawsze i na zawsze” Jenny Han (https://www.taniaksiazka.pl/zawsze-i-na-zawsze-klaudia-bianek-p-1424138.html).

Seria dla nastolatek

Jenny Han doskonale znana jest nastolatkom już od pewnego czasu, bowiem to ona napisała jedną z najlepszych serii opowiadającej o życiu młodych ludzi. O popularności tej serii świadczy fakt, że prawa do jej ekranizacji wykupił Netfliks. Dzięki temu powstała jedna z najlepszych ekranizacji na małym ekranie, która za każdym razem przyciąga szerokie grono widzów. Sama seria książek składa się z trzech tomów: “Do wszystkich chłopców, których kochałam”, “P.S. Wciąż Cię kocham” i “Zawsze i na zawsze“. W tych książkach każda nastolatka może odnaleźć siebie. Może nie będzie to taka sama idealnie historia, ale naprawdę wiele dziewczyn ma podobne problemy, jak Lara Jean, która ma szesnaście lat. Teraz dziewczyna ma ukochanego faceta. Jest nim Peter. Gdyby nie jedno nieporozumienie, to całkiem możliwe, że nic by z tego nie było. Tak, historia jest zagmatwana, dlatego trzeba ją bardzo dokładnie przeanalizować od pierwszego tomu.

Moment rozstania

W trzecim tomie dowiadujemy się, że Lara Jean i Peter Kavinski nadal są razem. Wszystko ładnie pięknie, ale nad ich związkiem pojawiają się czarne chmury. Wszystko przez to, że zbliża się koniec liceum. Teraz na obydwoje czekają poważne decyzje – gdzie studiować. Los tak chce, że dostają się na studia do zupełnie innych miejscowości. Powstaje więc pytanie – czy związek na odległość ma sens? Czy ich miłość jest na tyle silna? Na dodatek okazuje się że mama Petera byłaby szczęśliwa widząc, jak jej syn porzuca Larę. Uważa bowiem, że dziewczyna może być dla niego przeszkodą w karierze sportowej. Na dodatek siostra Lary miała ten sam problem. Rozwiązała go w prosty sposób – rozstała się ze swoim chłopakiem, chociaż go kochała. Uważała, że na studia nie powinno się iść z dodatkowym bagażem. Czy młodsza siostra powinna zrobić to samo? Tak, wkroczenie w dorosłość na pewno nie będzie dla głównej bohaterki łatwe – w szczególności, że od samego początku wszystko nie idzie po jej myśli.

Książka zdjęcie freepik - pl.freepik.com