Różne oblicza świata

Dorota Masłowska swoją książkę zdecydowała się zatytułować Jak przejąć kontrolę nad światem 2 – Tania Książka. Dwójka jest tu nieprzypadkowa, ponieważ to kolejny tom przemyśleń autorki na temat współczesnego obrazu świata. Jednak wbrew temu, co mógłby sugerować tytuł książki, pisarka nie zdradza patentów na kontrolowanie rzeczywistości. Przeciwnie, skupia się raczej na przedstawieniu jej paradoksów. I tak niektóre doświadczenia podsumowuje z humorem, by za chwilę oddać się nieco bardziej ponurej refleksji. Generalnie chodzi o to, by lepiej zrozumieć świat. A gdy to już się uda, być może łatwiej będzie nie tyle o kontrolę nad otoczeniem, co stworzenie sobie w nim nieco przyjemniejszego miejsca do życia.

Swobodne przemyślenia

Autorka książki Jak przejąć kontrolę nad światem 2 ma swój własny, oryginalny styl pisania. Jest mistrzynią słowa, która potrafi trafnie podsumować rzeczywistość. Co więcej, opanowała umiejętność wydobywania z niej nieoczywistych ciekawostek. Większość ludzi swoją codzienność postrzega co najwyżej jako znośną. Raczej nie widzą w niej tematu do większych przemyśleń, nie mówiąc już o materiale do napisania książki. Tymczasem uważny obserwator ze zwykłego doświadczenia potrafi wydobyć smaczki. Aspekty ciekawe, a nawet godne dłuższych rozważań. I choć tak wielu rozmawia dzisiaj o niczym, Dorota Masłowska udowadnia, że warto podyskutować o rzeczach tylko pozornie błahych. Codzienność dostarcza tu mnóstwo tematów. Zwłaszcza że w różnych rejonach świata tak zwane zwykłe życie wygląda zupełnie inaczej.

W podróży z bystrą obserwatorką

Warto wybrać się w podróż z kimś, kto potrafi szerzej i głębiej spojrzeć na rzeczywistość. To szansa przeżycia nie lada przygody, poznania nowych kultur i dowiedzenia się mnóstwa ciekawostek o świecie. Taką możliwość za pośrednictwem swojej książki Jak przejąć kontrolę nad światem 2 daje czytelnikom Dorota Masłowska. Nie zabraknie tu trafnego podsumowania polskich, ale także zagranicznych:

  • zwyczajów,
  • postaw,
  • wyborów.

Z pobliskiej placówki pocztowej przyjdzie się wybrać na kubańskie przedmieścia. Po obejrzeniu polskiego serialu czytelnik będzie miał możliwość bliższego przyjrzenia się życiu na Dalekim Wschodzie. Gdyby nie towarzystwo bystrej obserwatorki, ta podróż na pewno nie byłaby tak interesująca. Okazuje się bowiem, że wiele osób zatraca lub zatraciło umiejętność przyglądania się światu z faktycznym zaciekawieniem. Rzeczywistość szybko się zmienia, co potęguje tendencję do bezrefleksyjności.

Książka autora freepik - pl.freepik.com